Produkcją gontów drewnianych zajmujemy się od kilku pokoleń. Wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie przez naszych dziadków, nabyte w tym czasie doświadczenie, oraz przeprowadzone przez naszą firmę badania pozwoliły nam na wypracowanie profesjonalnej technologii  wyrobu, impregnacji, montażu gontów drewnianych sprawiając, że żywotność gontu została maksymalnie wydłużona. 

Nasi fachowcy obrabiają drewno tak jak nasi dziadkowie, jednak z uwagi na czasochłonność czynności te wykonywane są przy pomocy maszyn. Należy w tym miejscu podkreślić iż drewno cięte mechanicznie na zasadach technologii łupania ręcznego zachowuje właściwości ręcznej obróbki drewna. Współpracujemy z firmami w Polsce i Europie, nasze gonty spełniają europejskie normy pod względem jakości drewna, wymiarów, które muszą być zachowane jak i trwałości. Oferowane przez nas gonty są wyłącznie pierwszego gatunku. Nasza firma nie oszczędza na materiale potrzebnym do osiągniecia najwyższej jakości produków.

Do zapewnienia naturalnej płynności pokrycia powierzchni dachowej przy takich elementach dachu jak:  naroża, bawole oka, lukarnie i inne produkujemy gonty w kształcie klina i nieco dłuższe niż standardowe.  Są to gonty pozwalające pokryć każdą powierzchnię dachową o różnym stopniu skomplikowania dachu.

 

Masz więcej pytań?

Służymy miłym i fachowym doradztwem.